Coraz częściej narzeczeni decydują się na zorganizowanie przyjęcia weselnego pod namiotem. Jakie są zalety i wady takiej formy wesela? Jak zadbać o wystrój namiotu?
Zalety wesela pod namiotem
1. Niepowtarzalny klimat. Gdy trafimy na piękną pogodę, wesele pod namiotem to świetny pomysł. Tańce na powietrzu i wszechobecna zieleń z pewnością dodadzą uroku temu wyjątkowemu dniu.
2. Krótszy czas oczekiwania. Oczekiwanie na termin na sali weselnej to około 2 lata. Jeśli nie chcesz tyle czekać, zastanów się nad zorganizowaniem przyjęcia pod namiotem. Taki wybór zdecydowanie przyspieszy realizację wesela.
3. Większa dowolność w wyborze miejsca. Aby rozłożyć namiot weselny potrzeba dużej przestrzeni. Musi się znaleźć miejsce na część “siedzącą” i parkiet do tańca. Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny posiada duży ogród, może warto się zastanowić nad wyborem rodzinnego zacisza. Z pewnością obniży to koszt organizacji wesela. Istnieje także dużo ogrodów, które udostępniają możliwość wynajmu miejsca na zorganizowanie wesela pod namiotem.
4. Całkowita dowolność wystroju. Sale weselne mają określone kolory, wygląd stołów, sali tanecznej. W przypadku wesela pod namiotem o wszystkim decydujemy my! Namiot stanowi jedynie tło, na którym możemy stworzyć piękne, klimatyczne miejsce.
Wady wesela pod namiotem
1. Wybrane pory roku. Wesele pod namiotem może być zorganizowane jedynie w okresie wiosenno-letnim. Nie chcemy chyba, aby nasi gości przemarzli i nie mieli ochoty na zabawę.
2. Brak gwarancji ładnej pogody. Nawet jeśli zdecydujemy się na okres wiosenno-letni, nie mamy pewności, że w wybrany przez nas dzień pogoda dopisze. Możemy trafić na deszcz lub okropny upał.
3. Co z jedzeniem? W przypadku organizacji wesela pod namiotem to na naszej głowie zostaje kwestia kuchni. Podczas gdy na sali weselnej mamy zapewnionego kucharza i kelnerów, w tym wypadku musimy zadbać o to sami. Znalezienie odpowiedniego cateringu to nie lada wyzwanie, jednak czego się nie robi dla niepowtarzalnego klimatu wesela na powietrzu.
Jak udekorować namiot weselny?
1. Materiały. Zwiewne, delikatne materiały podwieszone do sufitu namiotu, będą wyglądać elegancko i romantycznie. Warto postawić na jasne kolory, aby optycznie powiększyć namiot i nadać mu klasycznego wyglądu.
2. Girlandy. To doskonałe uzupełnienie dla podwieszonych materiałów. Girlandy mogą być w przeróżnych formach, mogą być stworzone np. z papieru, roślin lub balonów.
3. Światełka i lampiony. To pomysł, który nabierze uroku, gdy na zewnątrz zrobi się ciemno. Rozświetlone wnętrze namiotu będzie wyglądać niesamowicie oraz pozwoli na wykonanie niepowtarzalnych zdjęć.
Wesele pod namiotem - rzeczy, o których możesz zapomnieć
1. Nawet jeśli wesele będzie w okresie letnim, przygotuj się na niskie temperatury w nocy. Pomyśl o rozłożeniu kilku kocyków, przy każdym ze stolików, aby goście mogli się nimi otulić na wypadek zimna.
2. Pamiętaj, aby poinformować gości, że wesele odbędzie się na łonie natury, a nie w sali weselnej. Dzięki temu będzie im łatwiej dobrać odpowiedni strój i obuwie.