Stół sushi na wesele - czy warto?

stol-sushi-na-wesele-czy-warto

Jeśli nie chcesz klasycznego wiejskiego stołu, stołu ze słodkościami, lub po prostu chcesz zaskoczyć swoich gości postaw na stół sushi!

Stół sushi - jakie mamy możliwości? Ile to kosztuje?

● Zestaw sushi przygotowany w restauracji i przewieziony na salę weselną.
Jest to opcja, która będzie nas kosztować około 1000 - 1500 zł, w zależności od wielkości zestawu. Para Młoda może skomponować własne menu lub zdać się na sushi mastera, który będzie przygotowywał jedzenie.
● Sushi robione na miejscu.
Jest to opcja dużo bardziej kosztowna, gdyż wyniesie nas około 2000 - 3000 zł. Jednak będziemy mieli pewność, że przygotowywane sushi będzie cały czas świeże. To także dobry pomysł, ponieważ sushi master przygotowujący potrawy na miejscu może doradzić gościom weselnym, jakiego rodzaju spróbować. Istnieją także urozmaicenia w formie pokazu robienia sushi, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Sushi na weselu - warto czy nie?
Musimy się przede wszystkim zastanowić i przeanalizować jakich gości weselnych będziemy mieć na weselu. Po sushi sięgają chętnie ludzie młodzi, jeśli to oni przeważają naszą listę gości, warto zastanowić się nad tym pomysłem.

Sushi - niespodzianka dla gości
Sushi
staje się coraz bardziej popularne, jednak wciąż nie brakuje osób, które nigdy nie próbowały tej japońskiej potrawy. Dzięki zorganizowaniu stołu sushi na weselu uda wam się zaskoczyć swoich gości oraz być może dzięki wam pokochają japoński przysmak.


10 najbardziej popularnych rodzajów sushi
1. Nigiri.Nigiri to najstarszy rodzaj sushi, najbardziej lubiany przez doświadczonych miłośników sushi. Jego wygląd przypomina owalny kawałek ryżu z małą ilością wasabi, z np. surową rybą lub awokado na wierzchu.
2. Maki. Kiedy słyszymy słowo sushi, przed oczami mamy właśnie maki. Cechują się one charakterystyczną czarną obwódką z alg morskich nori. W środku znajduje się ryż i dowolnie np. owoce morza, warzywa.
3. Futo-maki. To minimum czteroskładnikowe rolki zawierające ryby, owoce morza, warzywa.
4. Ura-maki. Wyróżniają się odwrotną konstrukcją - rolka zawijana jest w taki sposób, aby ryż znajdował się na zewnątrz. Często urakami obsypywane są sezamem lub kawiorem.
5. Temaki. To rodzaj sushi przypominający lodowego rożka. Płaty nori pełnią funkcję rożka, wypełnionego ryżem, rybami, warzywami i owocami morza. Można je podać także w formie DIY, tak aby goście sami spróbowali swoich sił w przygotowywaniu sushi - rożków.
6. Oshizushi.  Ten rodzaj sushi przygotowywany jest w specjalnych foremkach zwanych oshi-bako. Dzięki temu Oshizushi ma kształt bloczków z kanciastymi brzegami.
7. Hosomaki. To cienkie rolki z niewielką ilością ryżu i tylko jednym dodatkowym składnikiem. Najczęściej jest nim ryba lub warzywo.
8. Chirashizushi. Na pierwszy rzut oka Chirashizushi zupełnie nie przypomina sushi. Jest to miseczka z ryżem, na którym ułożone są ryby, owoce morza i warzywa.
9. Gunkan Maki. Kształt Gunkan powinien przypominać mały wulkan lub łódkę. Każdy kawałek jest formowany osobno. Kuleczki owija się odpowiednio przyciętym płatami nori.
10. Unagi Nigirizushi. Unagi to węgorz japoński, uznawany jest za jeden z najlepszych dodatków do tradycyjnego sushi. Ryba jest grillowana w lekko słodkim sosie, a następnie dzielona na małe kawałki i umieszczana na ryżu. Znak rozpoznawczy Unagi Nigirizushi to brązowy kolor, uzyskany dzięki grillowaniu ryby.