Ponownie powiedzieć sobie "tak" czyli odnowienie przysięgi małżeńskiej

ponownie-powiedziec-sobie-tak-czyli-odnowienie-przysiegi-malzenskiej

Odnowienie przysięgi małżeńskiej spotykamy coraz częściej w mediach społecznościowych. Wiele znanych osób decyduje się na ten krok ale nie tylko oni postanawiają ponownie powiedzieć sobie "tak". Jak wygląda odnowienie przysięgi małżeńskiej? Skąd ten pomysł i jakie korzyści za sobą niesie? Z chęcią odpowiemy na te pytania.

Czym jest odnowienie przysięgi małżeńskiej?

Jak sama nazwa wskazuje, to ponowne powiedzenie sobie "tak". Najczęściej następuje w okrągłe rocznice ślubu: dwudziestą, trzydziestą lub pięćdziesiątą. Nie ma jednak reguły, kiedy małżeństwo zdecyduje się na taki krok. Dzień ślubu uważany jest za najważniejszy w życiu. Towarzyszy mu wiele łez a wspomnienia na zawsze pozostają w sercu małżonków. Przysięga małżeńska po raz kolejny przypomni ten dzień i towarzyszące mu emocje. Podsumowuje lata małżeństwa i pokazuje, jak mocna jest więź między zakochanymi.

Kiedy najlepiej odnowić przysięgę małżeńską?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pary najczęściej decydują się na odnowienie przysięgi małżeńskiej w okrągłe rocznice ślubu. To romantyczna chwila nie tylko dla nich ale również dla wszystkich członków rodziny. Odnowienie przysięgi może nastąpić po trudnych chwilach w życiu - na przykład zwalczeniu ciężkiej choroby czy pokonaniu kryzysu małżeńskiego. Dzięki temu związek małżeński jeszcze bardziej się umocni. Są pary, które decydują się na odnowienie przysięgi w po 50 latach małżeństwa. Wtedy inspirują nie tylko swoje dzieci ale i wnuki oraz pokazują im, że miłość jest najsilniejszym uczuciem, które może przetrwać próbę czasu.

Gdzie odnowić przysięgę małżeńską?

Odnowienie przysięgi małżeńskiej jest bardzo ważnym wydarzeniem. Ponowny ślub może być zwarty na trzy sposoby:
• odnowienie przysięgi w kościele - następuje podczas Mszy Świętych grupowych lub nabożeństw. Przysięga może mieć charakter indywidualny lub mogą brać w niej udział inne pary.
• odnowienie przysięgi w Urzędzie Stanu Cywilnego - jeśli planujecie odnowienie przysięgi w ten sposób, na początku upewnijcie się czy jest taka możliwość. Niektóre urzędy decydują się na odnowienie przysięgi jedynie z okazji 50 rocznicy ślubu.
• nieformalna uroczystość - możecie zorganizować własną uroczystość bez reprezentanta kościoła lub USC. Taka przysięga ma charakter symboliczny.

Jak zorganizować odnowienie przysięgi małżeńskiej?

Organizacja takiego przyjęcia nie różni się od innych wydarzeń w gronie rodzinnym. Jeśli już wybraliście w jaki sposób chcielibyście odnowić przysięgę, później czas na przyjęcie. Może być w gronie bliskiej rodziny albo bardziej huczne - wszystko zależy od tego, co sobie wymarzyliście. Możecie zorganizować dekoracje na przyjęcie na własną rękę albo zatrudnić dekoratora. Sprawić, aby oprawa muzyczna i jedzenie było wyśmienite. Przeżyjcie tę uroczystość w wyjątkowy sposób.