Odnowienie przysięgi małżeńskiej spotykamy coraz częściej w mediach społecznościowych. Wiele znanych osób decyduje się na ten krok ale nie tylko oni postanawiają ponownie powiedzieć sobie "tak". Jak wygląda odnowienie przysięgi małżeńskiej? Skąd ten pomysł i jakie korzyści za sobą niesie? Z chęcią odpowiemy na te pytania.
Jak sama nazwa wskazuje, to ponowne powiedzenie sobie "tak". Najczęściej następuje w okrągłe rocznice ślubu: dwudziestą, trzydziestą lub pięćdziesiątą. Nie ma jednak reguły, kiedy małżeństwo zdecyduje się na taki krok. Dzień ślubu uważany jest za najważniejszy w życiu. Towarzyszy mu wiele łez a wspomnienia na zawsze pozostają w sercu małżonków. Przysięga małżeńska po raz kolejny przypomni ten dzień i towarzyszące mu emocje. Podsumowuje lata małżeństwa i pokazuje, jak mocna jest więź między zakochanymi.
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pary najczęściej decydują się na odnowienie przysięgi małżeńskiej w okrągłe rocznice ślubu. To romantyczna chwila nie tylko dla nich ale również dla wszystkich członków rodziny. Odnowienie przysięgi może nastąpić po trudnych chwilach w życiu - na przykład zwalczeniu ciężkiej choroby czy pokonaniu kryzysu małżeńskiego. Dzięki temu związek małżeński jeszcze bardziej się umocni. Są pary, które decydują się na odnowienie przysięgi w po 50 latach małżeństwa. Wtedy inspirują nie tylko swoje dzieci ale i wnuki oraz pokazują im, że miłość jest najsilniejszym uczuciem, które może przetrwać próbę czasu.
Odnowienie przysięgi małżeńskiej jest bardzo ważnym wydarzeniem. Ponowny ślub może być zwarty na trzy sposoby:
• odnowienie przysięgi w kościele - następuje podczas Mszy Świętych grupowych lub nabożeństw. Przysięga może mieć charakter indywidualny lub mogą brać w niej udział inne pary.
• odnowienie przysięgi w Urzędzie Stanu Cywilnego - jeśli planujecie odnowienie przysięgi w ten sposób, na początku upewnijcie się czy jest taka możliwość. Niektóre urzędy decydują się na odnowienie przysięgi jedynie z okazji 50 rocznicy ślubu.
• nieformalna uroczystość - możecie zorganizować własną uroczystość bez reprezentanta kościoła lub USC. Taka przysięga ma charakter symboliczny.
Organizacja takiego przyjęcia nie różni się od innych wydarzeń w gronie rodzinnym. Jeśli już wybraliście w jaki sposób chcielibyście odnowić przysięgę, później czas na przyjęcie. Może być w gronie bliskiej rodziny albo bardziej huczne - wszystko zależy od tego, co sobie wymarzyliście. Możecie zorganizować dekoracje na przyjęcie na własną rękę albo zatrudnić dekoratora. Sprawić, aby oprawa muzyczna i jedzenie było wyśmienite. Przeżyjcie tę uroczystość w wyjątkowy sposób.