Keratynowe prostowanie włosów – co warto o nim wiedzieć?

keratynowe-prostowanie-wlosow-co-warto-o-nim-wiedziec

Wiele kobiet marzy o prostych, lśniących włosach opadających na ramiona. Niestety, prostowanie ich prostownicą zajmuje bardzo dużo czasu oraz może naruszać strukturę włosa, natomiast kosmetyki wygładzające nie dają wystarczającego efektu, a nawet jeśli jest on zadowalający to jest bardzo krótkotrwały. Sposobem na proste i lśniące włosy każdego dnia, może być keratynowe prostowanie. Co warto o nim wiedzieć?


Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Keratyna to białko, które jest głównym budulcem włosa. Keratynowe prostowanie włosów ma na celu uzupełnić braki w ich strukturze, dzięki czemu stają się one silniejsze. Pasma zostają odżywione i zregenerowane, są bardziej elastyczne, nawilżone i pogrubione. Kolejną zaletą keratynowego prostowania włosów jest większa odporność działanie czynników zewnętrznych. Fakt, że stają się one proste to jedynie efekt uboczny, którego pragnie wiele kobiet. Jak wygląda sama procedura? By cząsteczki białka mogły lepiej wnikać w strukturę włosa, rozchyla się łuski przy pomocy wysokiej temperatury. Następnie keratyna wprasowywana jest we włosy przy pomocy żelazka fryzjerskiego, rozgrzanego do ok. 210-230˚C. Czynność tę należy wykonać bardzo dokładnie, pasmo po paśmie. Oczywiście istotne jest także dokładne umycie włosów szamponem.


Keratynowe prostowanie włosów – czy nadaje się dla każdego?

Niestety, keratynowe prostowanie nie jest dobre dla każdego typu włosów. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich i słabych włosów, mogą one po wszystkim wyglądać na oklapnięte i rzadkie. Nie można z niego także korzystać, gdy jest się w ciąży lub karmi piersią. Z efektów powinny być zadowolone osoby, które mają gęste i puszące się włosy. Będą one jedwabiście gładkie i lśniące, a niesforne kosmyki zostaną ujarzmione. Dobrze wykonane prostowanie keratynowe nie powinno zniszczyć włosów, mimo zastosowania wysokiej temperatury, jednak jeśli nie będzie się o nie dbało po wyjściu z gabinetu fryzjerskiego, mogą po szybkim czasie stracić swój piękny wygląd.


Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu – jak zrobić to dobrze?

By włosy jak najdłużej prezentowały się dobrze, należy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim przez pierwsze 48, a nawet 72 godziny, nie można umyć głowy. Trzeba także uważać, by nie zostały one zmoczone przez przypadek, np. podczas deszczu. Korzystanie z basenu czy sauny w tym czasie jest również wykluczone. Oprócz moczenia włosów nie należy ich także związywać, spinać, a nawet brać za ucho. W przeciwnym razie mogą pojawiać się na nich trwałe zagniecenia. Kolejną ważną kwestią jest suszenie włosów. Nie powinno się pozostawiać ich do samodzielnego wyschnięcia, lecz zastosować suszarkę z chłodnym nawiewem i wygładzać włosy za pomocą szczotki, przeczesując od nasady, aż po same końce. Należy także zrezygnować z suszenia włosów głową do dołu. Niemniej ważnym elementem jest dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, które powinny być łagodne, bez substancji wypłukujących keratynę w składzie. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zaleceń, efekt powinien być zadowalający przez wiele tygodni.


Artykuł Sponsorowany