Jak zwracać się do teściowej? Czy jedno rozwiązanie to Per Mamo? To pytanie jest dla niektórych, bardzo stresującym momentem. Młodzi po ślubie często nie wiedzą jak mają mówić do swoich przyszłych teściów i często mają z tym problem. Oto kilka propozycji na wypracowanie złotego środka.
1.Per MAMO
Zwrot ten jest bardzo grzecznościowy, brzmi ciepło i przyjaźnie. Możemy go używać, jeżeli relacja z obu stron jest ze sobą zżyta i stosunki między Nimi są bardzo dobre, są dla siebie życzliwi, mili. Jednak dużo osób ma problem z powiedzeniem do teściowej „MAMO”. Zdarzają się osoby, którym słowo „mama” wypowiedziane do innej kobiety, niż ta jedyna nie może przejść przez usta. Czy to źle? Nie do końca, nie każdy czuje się na siłach, aby mówić do swojej teściowej MAMO. Czy to koniec rozwiązań? Absolutnie nie, mam jeszcze dla Ciebie kilka rozwiązań.
2.Per PANI
Dla niektórych wybór tej opcji jest po prostu bezpieczny. Tym zwrotem nie wyrażamy jednak swojej wylewności do przyszłej teściowej. Jest to forma bezpieczna z dystansem, mało rodzinna. Na taką opcję decydują się osoby, które jeszcze nie zawarły ze swoją teściową jakiejś większej relacji.
3.Po imieniu
Teraz większość osób decyduje się właśnie na taką opcje. W moim odczuciu taki zwrot jest najlepszy. Pokazuje on, że nie mamy żadnych sztywnych relacji pomiędzy sobą. Jest on po prostu naturalny czyli taki jaki powinien być.
Natomiast lepiej, aby z inicjatywą wyszła osoba starsza, ponieważ jeżeli my narzucimy jej taką propozycje, może czuć się niekomfortowo i wyjdzie to bardzo nienaturalnie.
4. Bezosobowo
Taka forma dla niektórych jest ostatnią deską ratunku. Według mnie jest to w miarę dobry pomysł do czasu…. Z czasem ta forma staje się BARDZO męcząca i może powoli zacząć irytować naszą teściową. Jednak mimo wszystko, opcja ta wydaje się być poprawna.
5. Teściowa
Tę opcje wybiera mały odsetek osób, co nie oznacza że jest to jakaś bardzo zła forma. Dla „większości” wybór takiego zwrotu jest bardzo oschły i dlatego decydują się oni na inne opcje. Ja osobiście w kwestii tego zwrotu nie mam zdania. Nie jest on dla mnie jakiś „zły”, ale też nie jest to najlepsze rozwiązanie. Chociaż kto wie? Każdy wybiera to, co według niego jest najlepsze.
Zatem wybór należy do Was. Ja bym jeszcze radziła, aby to osoba starsza zaczęła rozmowę, o tym jak mamy się do niej zwracać, aby nie było potem nieprzyjemnych sytuacji. Jednak jeżeli nie zapowiada się na taką rozmowę właśnie od strony teściowej, to trudno. Trzeba się przełamać i samemu wyjść z inicjatywą. Najgorsze co możecie zrobić w takiej sytuacji to, robienie czegoś na siłę. Absolutnie proszę się nie stresować taką sytuacją, a wręcz przeciwnie podejść do tego na luzie.
Jeśli już zdecydujemy się na któryś z podanych zwrotów to od kiedy go używać ?
Wszystko zależy od Naszych relacji. Niektórzy chcą od razu po ślubie, aby było zgodnie z tradycją. Inni wolą jeszcze trochę poczekać, ponieważ to jeszcze nie ten czas, jeszcze inni decydują się na taki krok przed ślubem.