Ile potrzeba czasu na zaleczenie trądziku? Jak zapobiec przykrym niespodziankom tuż przed ślubem?

ile-potrzeba-czasu-na-zaleczenie-tradziku-jak-zapobiec-przykrym-niespodziankom-tuz-przed-slubem

Leczenie trądziku zwykle jest długotrwałe. To już pierwsza niedobra wiadomość, jeśli do ślubu zostało niewiele czasu, a ty chcesz uporać się z problemem. Jednak już w kilka tygodni możesz znacząco zniwelować problem i przede wszystkim ograniczyć powstawanie nowych wykwitów. Potrzebny jest jednak spory wysiłek. Trzeba też wiedzieć, że całkowite wyleczenie tej dolegliwości nie jest możliwe, ale można doprowadzić do długotrwałej remisji i przez dłuższy czas cieszyć się skórą bez niedoskonałości.


Ile czasu trwa leczenie zmian trądzikowych?

Warto wiedzieć, że jeśli leczenie trądziku jest odpowiednio dobrane, to pierwsze efekty można zauważyć już po 4 czy też 6 tygodniach. Czasami oczywiście trwa to dłużej i na zniwelowanie objawów trzeba czekać nawet do pół roku. Warto wiedzieć, że leczenie trądziku antybiotykiem trwa przynajmniej 3 miesiące. Do tego stosuje się maści miejscowo na zmiany trądzikowe, zwykle dwa razy dziennie, a także odpowiednią dietę. Optymalna dieta na trądzik zawiera kwasy Omega-3, które wspierają barierę hydrolipidową naskórka. Ważne jest zatem spożywanie tłustych ryb morskich, a także naturalnych olejów jako dodatków do sałatek. Istotne znaczenie ma podaż witamin z grupy B. Najlepiej zatem sięgać po wątróbkę, czy tłuste ryby morskie, ale i szpinak czy rośliny strączkowe. Istotne znaczenie dla zdrowej bariery hydrolipidowej ma również przyjmowanie witamin A, C i E. Warto sięgać po jagody, kiwi, jeżyny, czarną porzeczkę. Trzeba absolutnie unikać potraw z dużą zawartością soli, cukrów prostych, gdyż ich spożywanie wzmaga zmiany trądzikowe. Konieczne jest również odpowiednie nawadnianie się, czyli picie odpowiedniej ilości wody.


Jak zapobiegać powstawaniu trądziku? O rutynach pielęgnacyjnych słów kilka

Trądzikowi można przeciwdziałać przede wszystkim przez odpowiednie oczyszczanie skóry twarzy i ciała. Bardzo ważne jest stosowanie peelingów. Ponieważ skóra problematyczna jest często również wrażliwa, najlepiej po prostu wybrać peeling enzymatyczny, który nie podrażnia a jednak dobrze złuszcza zrogowaciały naskórek, a przy tym pozostawia skórę nawilżoną. Na co dzień trzeba stosować dobry żel oczyszczający czy też płyn micelarny. Dzięki zawartości miceli nie tylko dogłębnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, ale również wspiera warstwę ochronną skóry. Nie można nigdy zaniedbywać demakijażu, gdyż jest to prosta droga do powstawania zaskórników i wyprysków. Ważne jest również nawilżanie skóry po wykonywaniu zabiegów zwężających pory typu peel of z węglem aktywnym. Warto stosować kremy zawierające kwas hialuronowy i niacynamid, który ma właściwości łagodzące stan zapalny. Takie kremy warto stosować po każdorazowym oczyszczeniu skóry, zarówno rano, jak i wieczorem. W czasie leczenia trądziku najlepiej unikać wykonywania makijażu. Na pewno trzeba wyeliminować wszystkie kosmetyki, które mają działanie drażniące czy zatykające pory.


Jak niwelować powstające wypryski na skórze przed ślubem, gdy nie ma czasu na ich całkowite wyleczenie?

Oczywiście może zdarzyć się, że pryszcz pojawi się tuż przed wielkim dniem. Jeśli masz jeszcze chociaż dzień, to możesz działać. Sprawdzi się kawałek lodu zwinięty w chusteczkę, którym możesz pomasować wyprysk, aby zmniejszyć obrzęk. Możesz rozkruszyć jedną tabletkę aspiryny i zmieszać z odrobiną wody i nałożyć na wyprysk na noc. Rano zmyj dokładnie skórę ciepłą wodą. Możesz też połączyć miód z cynamonem i zaaplikować taką pastę na wyprysk. Pozostaw ją na 15 minut. Pamiętaj, by w makijażu ślubnym nie stosować mocno obciążających kosmetyków. Pomocne mogą być też zielone korektory. Postaw oczywiście na pomoc wizażystki.