Młodzi ludzie, pomimo stałej i dobrze płatnej pracy bardzo często mieszkają po ślubie w rodzinnym domu jednego z małżonków. Sądzą bowiem, że nie stać ich na własne „M” lub po prostu nie wiedzą w jaki sposób sprawnie przejść przez proces kredytowy. Poniżej zamieszczamy cały plan „pomocy” dla młodego małżeństwa lub pary narzeczeńskiej chcących zamieszkać w swoich własnych 4 kątach.
Oprócz aspektu finansowego, oznaczającego obawę przed zaciągnięciem pierwszego kredytu, poruszamy także aspekt psychologiczny, dotyczący wpływu, jaki na psychikę młodych osób wywiera mieszkanie przed lub po ślubie z rodzicami bądź teściami, w małym nieprzystosowanym dla dwóch rodzin lokalu. Doradcy DK Notus podpowiedzą Wam jak poradzić sobie z tym problemem – zarówno od strony finansowej, jak i psychologicznej.
Zacznijmy więc.
Krok 1. Zacznij realizować marzenia o własnym mieszkaniu
Małżeństwo: wspólny portfel, wspólny kredyt, wspólne mieszkanie
Po wypowiedzeniu sakramentalnego TAK, pary młode powinny śmiało realizować swoje cele i mieć na tyle odwagi, aby wyprowadzić się od rodziców – przecież w końcu kiedyś trzeba stać się dorosłym i niezależnym człowiekiem.
Wspólny portfel
Płynność finansowa – w dzisiejszych czasach trudno jest opisać tym stwierdzeniem młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie. Wspólny budżet daje poczucie bezpieczeństwa, ale często jest też jest możliwością do nauki trudnej sztuki zawierania kompromosów. Jeśli chcecie starać się o kredyt na mieszkanie powinniście mądrze zarządzać swoim wspólnym budżetem.
Wspólny kredyt
Jeżeli macie poczucie, że mieszkanie z rodzicami lub teściami nie jest szczytem waszych marzeń lub macie dość płacenia horrendalnych sum za wynajmowane mieszkanie to znak, że dojrzeliście do decyzji o zamieszkaniu na swoim. Wspólny kredyt to jednak duże zobowiązanie. Jednakże - wbrew pozorom proces kredytowy nie jest jednak, aż tak trudny do przejścia! Odrobinę determinacji i jesteście na swoim
Wspólne mieszkanie
Wasz dom to wasz wspólny azyl, miejsce szczęścia i radości, które czeka was na nowej drodze życia. Jest to miejsce, do którego zawsze można wrócić i uzyskać schronienie, relaks i błogi spokój. Pamiętajcie, że to możliwe. Marzenia są po to by je realizować.
Kiedy warto pomyśleć o kredycie hipotecznym?
Każdy moment jest odpowiedni. Jednak im wcześniej zaczniemy o nim myśleć, tym łatwiej będzie go uzyskać. Najważniejsze jest oszczędzanie. Comiesięczne odkładanie 200 PLN do przysłowiowej skarpety, przez okres 5 lat umożliwi nam sfinansowanie znacznej części wymaganego przez wiele banków wkładu własnego.
Checie dowiedzieć się więcej?
Zapraszamy do lektury kolejnych artykułów! Elementarz kredytowy przygotowuje dla nas firma Dom Kredytowy Notus
Potrzebujesz porady doradcy finansowego? Skontaktuj się z nim już teraz!