10 rzeczy, które należy zrobić tuż, po zaręczynach!

10-rzeczy-ktore-nalezy-zrobic-tuz-po-zareczynach

1. Powiadomcie rodzinę i znajomych…

…najlepiej osobiście, a nie poprzez zmianę „statusu związku” na Facebook’u. Rodzicie, dziadkowie, najbliżsi przyjaciele chcieliby usłyszeć tę radosną nowinę od Was, a nie uzyskiwać jej dzięki portalom społecznościowym.

2. Zatroszcz się o zaręczynowy pierścionek

Często w emocjach, które towarzyszą zaręczynom, nie przykładamy szczególnej wagi do tego, czy pierścionek idealnie leży na palcu. Bardzo często okazuje się jednak, że jest on za duży (choć bywają też pierścionki za małe, ale z niewiadomych powodów zdarza się to zdecydowanie rzadziej) i w takiej sytuacji konieczna jest wizyta u jubilera, który ślubną biżuterię dopasuje idealnie do rozmiaru palca przyszłej Panny Młodej. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ za duży pierścionek może niezauważony zsunąć się z palca, w najmniej oczekiwanych okolicznościach, a żadna z Pań nie chciałaby takiej zguby, zwłaszcza w kilka dni po oświadczynach. Pamiętajmy też, aby zdejmować pierścionek we wszystkich sytuacjach, w których może ulec zniszczeniu, np. poprzez zarysowanie kamienia. Dlatego w takich sytuacjach, jak np. uczestniczenie w generalnych porządkach, dobrze jest go schować do pudełeczka, w którym został nam ofiarowany.

3. Zadbaj o dłonie i paznokcie

Jeśli już o pierścionku zaręczynowym mowa, to każda przyszła Panna Młoda powinna pamiętać, że od dnia zaręczyn, każda osoba, która zostanie poinformowana o oświadczynach i mniej lub bardziej rychłych planach zamążpójścia, będzie chciała zobaczyć pierścionek zaręczynowy. Czasem będą to kurtuazyjne prośby, czasami szczere zainteresowanie. Tak czy owak trzeba pamiętać o tym, że przez pewien czas, dłonie świeżo upieczonej narzeczonej, będą bardzo często eksponowane i oglądane. Dlatego też warto przemyśleć możliwość wykonania u kosmetyczki profesjonalnego manicure, tak, aby pierścionek miał piękną „oprawę” - dłonie i paznokcie były szczególnie wypielęgnowane i zadbane.

4. Plany i marzenia

Zanim na dobre wpadniecie w wir przygotowań i załatwiania wszystkich formalności ślubnych, przyziemnych spraw z nim związanych, pozwólcie sobie na odrobinę relaksu i marzeń. Opowiedzcie sobie wzajemnie o swoim wyobrażeniu ślubu idealnego, szukajcie razem ślubnych inspiracji w czasopismach i Internecie.

5. Chwile dla siebie

Często staramy się przygotować Was na to, że przygotowania do ślubu i wesela mogą absorbować wiele czasu wolnego i trwać kilka miesięcy. Osobiste zapraszanie gości, szukanie odpowiedniej sali weselnej, kamerzysty, fotografa etc., zabiera wiele godzin, które normalnie poświęcilibyście zapewne tylko dla siebie. Dlatego też, zaraz po zaręczynach, jeszcze przed ustaleniem konkretnej daty ślubu, postarajcie się znaleźć kilka chwil właśnie tylko dla siebie, takich, które spędzicie nawet nie w towarzystwie swojej drugiej połówki, ale samotnie, np. z lampką dobrego wina i książką.

6. Zaplanujcie finanse

Jeśli już oddaliście się marzeniom, spędziliście spokojne, pełne relaksu chwile, nadeszła pora, aby skonfrontować plany z rzeczywistością. Mamy tu na myśli skonstruowanie realnego budżetu ślubnego, dzięki któremu będziecie wiedzieli, ile elementów ze ślubu i wesele marzeń uda Wam się zrealizować, ilu gości możecie zaprosić, gdzie urządzicie przyjęcie, etc.

7. Czas, czas, czas…

…a w zasadzie data. Data Waszego ślubu, którą powinniście ustalić. Wiele przyszłych Par Młodych wybierając datę ślubu stara się, aby pokrywała się ona z jakąś ważną dla nich rocznicą: pierwszą randką, pierwszym pocałunkiem, etc. Jednak pamiętajcie, aby wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych, ważnych aspektów. Po pierwsze to, ile czasu potrzebujecie na zorganizowanie uroczystości. Jeśli zaręczyliście się w marcu, a w związek małżeński chcielibyście wstąpić w maju tego samego roku, to bardzo trudno będzie Wam w tak krótkim czasie zorganizować wesele marzeń. Ponadto dowiedzcie się, czy pośród znajomych, którzy też się niedawno zaręczyli, nikt nie wybrał tej samej daty ślubu, co Wy. Z pewnością wzajemnie chcielibyście uczestniczyć w swoich ceremoniach, a poza tym, nie przyprawicie o zawrót głowy gości weselnych, którzy dostając dwa zaproszenia na ślub w jednym dniu, musieliby podjąć trudną decyzję o tym, w którym z nich uczestniczyć. Zerknijcie również do Waszego budżetu ślubnego. Jeśli martwicie się o środki finansowe, przemyślcie możliwość zorganizowania ślubu i wesela w dniu powszednim, lub ślubu i wesela zimą, czy późną jesienią. To zawsze jest dużo tańsze.

8. Miejsce

Decyzja o miejscu, w którym odbędzie się Wasze przyjęcie weselne, jest dużo ważniejsza, niż wydaje się to wielu osobom i determinuje kilka innych wyborów. Np. kolorystyka i styl sali często decydują o tym, jaki będzie kolor przewodni całego ślubu, zaproszeń ślubnych, a nawet dodatków do sukni ślubnej Panny Młodej. Dlatego też nie zwlekajcie z decyzją o tym, gdzie zorganizujecie wesele.

9. Kalendarz

Stwórzcie własny kalendarz przedślubnych przygotowań. Pamiętajcie, że organizacja ślubu i wesela to całokształt wielu, różnych działań, które powinny być ze sobą dobrze skoordynowane. Aby nie pominąć żadnego z nich, nie zapomnieć np. o tym, kiedy macie udać się do spowiedzi przedślubnej, spiszcie wszystko na kartce lub kupcie w księgarni profesjonalny kalendarz Par Młodej. Tego typu wirtualne kalendarze dostępne są również w Internecie.

10. Poproście o pomoc

Oczywiście, mało kto, lubi prosić o pomoc. Pamiętajcie jednak, że nie jest to kwestia tego, że we wszystkim zostaniecie wyręczeni przez inne osoby. Chodzi o to, abyście wiedzieli, że w razie, gdyby w tym samym czasie trzeba było odebrać z kwiaciarni bukiet ślubny, ślubną suknię od krawcowej i spotkać się z weselnym fotografem, będziecie mieli w swoim otoczeniu osoby, które odciążą Was z części tych obowiązków. Zresztą przecież bliskie Wam osoby, rodzina i przyjaciele, z pewnością z radością podejmą się powierzonych im zadań.